anti-dekubitus YATAKLAR

SPM Sünger ,  müşteri ihtyaçlarına uygun olarak  farklı özelliklerde anti-dekübitus şilteler üretmektedir. Ürünler menusünden modellerimizi inceleyebilir ve özelliklerini görebilirsiniz.   

SPM ' ye Hoşgeldiniz

SPM  Ltd. Şti. 2004 yılında İzmir’ de kurulmuştur. Anti dekübitüs sünger hasta yatakları , posizyonlama yastıkları ve tekerlekli sandalye minderleri konusunda uzmanlaşmış kadrosu ve teknoloji yoğun üretimbandıyla hasta konforu konusunda profosyonel çözümler sunmaktadır.

CNC kesimiyle üretilen, decubitus yarasını önleyici ve tedavi edici özellikteki sünger hasta yataklarını ve anti dekübitik tüm ürünlerini  ISO 9001:2008 ve ISO 13485:2012 kalite standartlarında sunmaktadır. 

Ürünlerini yoğun olarak  ihracat yapmakta olup, Almanya başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkeleri ile  Arap ülkelerine hizmet vermekte ve hedefi tüm dünyaya yöneltmektedir.

Sürekli gelişen ve değişen tasarımları ile her geçen gün üretim bandına yeni ürünler eklenerek çalışmalarını hızla sürdürmektedir.

Kaliteli ürünleri, hızlı üretimi ve yetkili personelin müşterilerine verdiği yoğun destek ile   dürüstlüğünü , iletişim güvencesini ve ürün kalitesini her koşulda kanıtlamış bir firmadır.

Dokuların uzun süreli basınç altında kalmasına bağlı olarak gelişen ve daha çok vücudun kemik çıkıntılarının üzerinde gözlenen iskemik doku kaybı bası yarası ya da dekübitüs olarak isimlendirilir.

Latince yatmak anlamına gelen decumbere sözcüğünden türetilmiş olan dekübitus ülseri ve yatak yarası terimleri de bası yarası ile eşanlamlı olarak kullanılmakla beraber bası yaraları sadece yatan hastalarda değil tekerlekli iskemle ile dolaşan hastalarda da gözlendiğinden yetersiz kalmaktadır.

Bu yaraları gelişmesindeki en önemli etken basınç olduğundan bası yarası terimi en doğru isimlendirme olarak kabul edilmektedir.

Dekübitus Ülseri

Omurga Sağlığı

 

Omurgamız; vücudun çatısını oluşturur, hareketimizi sağlar, sağlıklı nefes almamızda ve kalbimizin iyi çalışmasında rolü vardır ve hareketimizi sağlayan kaslara beyinden emir getiren sinirleri taşır ve korur. Bu nedenle omurgamızın sağlıklı olması çok önemlidir. Sağlıklı bir omurga için iki unsura dikkat etmemiz gerekir. Birincisi onu korumamız ve ekonomik kullanmamız, ikincisi ise önleyemeyeceğimiz bazı omurga hastalıklarının erken dönemde farkına varmamızdır.

Omurga Nedir

Omurgamız başımız ile bacaklar arasında uzanan ve vücut ağırlığımızın üçte ikisini taşıyan bir köprü gibidir.

Omurgamız, omur denilen 23 tanesi hareketli toplam 33 kemikten oluşur. Bu kemikler birbirlerine bağ dokusu, eklemler ve disk dediğimiz yastıkçıklarla bağlanır.

Aynı zamanda hareketleri sağlayan ve omurların her birine bağlanan güçlü omurga çevresi kaslarımız vardır.

Omurgamız arkadan bakıldığında düz bir sütun şeklinde iken yandan bakınca kıvrımlıdır. Bu fizyolojik kıvrımlar boyunda öne doğru (lordoz), sırtta arkaya doğru (kifoz) ve belde öne doğru (lordoz) olmak üzere üç adettir.

SPM firması olarak üretimimizde yüksek kaliteli açık hücreli süngerler kullanılmaktadır.

Yeni modeller tasarlanırken ve üretilirken ürünlerimiz FSA in basınç haritası ile test edilmektedir.

Vücudunuzun fizyolojik kıvrımlarını yatarken de koruyun !

Değerli iş ortaklarımızı yeni fabrikamızda ağırlamaktan mutluluk duyarız. 

 

Arab Health fuarına katılıyoruz.

 

28 - 31 Ocak 2019

 

2016 SPM. all rights reserved

designed by Asli Ozoguz

email: info@spm.com.tr

SPM Sünger Plastik ve Materyalleri San. Tic. Ltd. Şti.